top of page
Wiosenne porządki zdrowotne
 
BADABUS rusza w Polskę!

 

Kwiat Kobiecości rozpoczął niezwykłą podróż Mobilnym Gabinetem Medycznym

Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości ruszyła z projektem BADABUS – innowacyjnym mobilnym gabinetem medycznym. Bus dociera do każdego zakątka Polski i umożliwia szybką diagnostykę w kierunku raka szyjki macicy, raka jajnika i raka prostaty wszędzie tam, gdzie dostęp do badań jest utrudniony i wymaga wielomiesięcznych oczekiwań. BADABUSa mogą wynająć prywatne firmy czy instytucje, które chcą zainwestować w zdrowie pracowników lub klientów.

Z badań mogą skorzystać wszyscy, niezależnie od wieku. Zarówno osoby nieubezpieczone oraz te, które     nie posiadają obywatelstwa polskiego. BADABUS dojedzie wszędzie tam, gdzie jest potrzebny. Badania mogą być wykonywane w zakładach pracy, na piknikach i eventach, w mieście czy przed galeriami handlowymi.    

 

Mobilny Gabinet przyjeżdża na zaproszenie prywatnych firm, instytucji, urzędów miasta czy gmin. W BADABUSIE można wykonać następujące badania:

 

Badania dla kobiet:

  • Cytologia zwykła lub      LBC - pozwala na wykrycie wczesnej postaci raka szyjki macicy w stadium bezobjawowym

  • Test DNA HPV - służy do wykrywania materiału genetycznego tych typów wirusa HPV, które stwarzają wysokie ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy

  • Test połączony - cytologia LBC + test HPV - test dający największe szanse na rozpoznanie raka szyjki macicy

  • Test DNA BRCA1 - test oparty jest na badaniu genu BRCA1, nierzadko związanego z zachorowaniem na raka piersi i jajnika

Badania dla mężczyzn:

  • Test PSA z krwi - test wykorzystywany do wykrywania oraz śledzenia przebiegu raka prostaty, a także wykrywania łagodnego przerostu gruczołu krokowego

 

Mobilny Gabinet Medyczny jest w pełni zabezpieczony przed wszelkimi wirusami, bakteriami, grzybami, pleśniami i lotnymi związkami organicznymi, dzięki zaaplikowanej specjalnej powłoce tytanowej, którą tworzą zaawansowane technologicznie nanocząsteczki. Powłoka dezynfekuje wszystkie powierzchnie przez 24 godziny na dobę.

 

O całoroczne zaopatrzenie Badabusa w sprzęt do pobierania cytologii dba Firma Rovers.          

bezpieczna cytologia BADABUS
bezpieczna cytologia BADABUS

Kwiat Kobiecości rozpoczyna badania

Mobilny Gabinet Medyczny

Cytologia i badania w kierunku prostaty

We współpracy z Ogólnopolską Organizacją „Kwiat Kobiecości” zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne. W ramach akcji, która odbędzie się w sobotę 30 października w Warszawie w Galerii Północnej, kobiety będą mogły wykonać bezpłatnie badania cytologiczne w kierunku raka szyjki macicy, a mężczyźni będą mieli szansę na wykonanie badania poziomu PSA we krwi, które pozwala na wczesne wykrycie raka prostaty.

 

Sprzęt do wykonania badań cytologicznych podczas całorocznej akcji dostarcza firma ROVERS.

 

Badania będą wykonywane od godziny 10.00 do 18.00,  w profesjonalnie przygotowanym i doskonale wyposażonym Mobilnym Gabinecie Medycznym, który stanie przed wejściem głównym do galerii od strony ul. Trakt Nadwiślański.

bezpieczna cytologia CYTOBUS
bezpieczna cytologia badania profilaktyczne
bottom of page